Hakkımda

Model Uçak merakı 1976 ‘ da, dergi ve gazetelerden bulduğum uçak resimlerinden ölçü alıp plan çıkararak başladım. Malzeme olarak oluklu mukavva, kağıt çeşitleri ve plastik tutkal kullanırdım. Ama bu modellerin hepsi statik(uçucu olamayan) uçak modelleriydi. Bende pek çok modelci gibi uçucu modellere Jet model ile başladım. Hele “Avcı” modelini bitirip ilk uçuşunu yaptığımda dünyalar benim olmuştu. Modelcilik insanın kanına bir kere girdimi çıkmak bilmiyor.

1999 yılına kadar modelciliğim derin bir kış uykusunda idi, internet sayesinde yeniden uyandı. Özellikle Sn.Oktay Gülmez’in Türkçe kaynaklı sitesini bulunca daha bir ivme kazandı. Pendik Sportif Havacılık kulübü ile yine internet sayesinde tanıştım. Model uçaklarda ilgi alanım lastik motorlu serbest modeller; I. ve II. Dünya savaşı avcı uçakları çocukluğumdan beri hayellerimi süslemekte ve şimdi bunları hayata geçirmeye çalışıyorum.

Bu site benim için çok önemli, çocukluğumda ne bir modelci nede bir havacılık klulübü ile irtibat kuramadım, yıllarca kendi başıma çabalamak durumunda kaldım(Bizim kuşağın kaderi bu sanırım). Bu sebeble bilgi ile dolu bir site modelcilere ve yeni başlayacaklara hazine bulmuş gibi gelecektir. Modelcilik bildiğiniz gibi pek çok branşı içinde barındıran inanılmaz güzel bir uğraşı, size kendi dünyanızı yeniden yaratma imkanı veriyor, sizi yeni dünyalara ve insanlara götürüyor. Bu yüzden ben modelciliğe aşığım.

DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN

gkalay-avatar

Gültekin Kalay

e-mail : [email protected]


Share and Enjoy:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.